loader image

کدام مدل شال و روسری برای شما مناسب است

شال و روسری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

شال و روسری در تاریخ

طبق شواهد و اسناد تاریخی گفته می شود که برای نخستین بار ایرانیان از شال و روسری در پوشش خود استفاده کرده اند. ویل دورانت که یکی از مورخان برجسته است در کتاب خود اشاره کرده است که اولین بار در ایران این نوع پوشش دیده شده است. شال و روسری امروزه یک پوشش بسیار گسترده و کاربردی است. در بسیاری از کشور های دنیا این پوشش به عنوان یکی از اجزای اصلی لباس زنانه شناخته می شود. شال و روسری در طرح و مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

روسری یکی از انواع پوشاک است که امروزه بسیاری از تولید کنندگان سرمایه گذاری های زیادی روی آن انجام می دهند. بیشترین استفاده این نوع پوشاک در کشور های اسلامی و کشور هایی است که پوشاندن موی سر در زنان اهمیت دارد. البته در کشور های دیگر نیز این پوشش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کدام شال و روسری مناسب شما است؟

شال و روسری یک دنیای پر از تنوع است به حدی که شاید بتوان گفت این نوع پوشش بیشترین تنوع را در مدل و طرح دارد. سعی کنید از مدل هایی متناسب با ویژگی های ظاهری خود استفاده کنید. مدل های شال و روسری در پارچه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. جدا از  ویژگی های ظاهری که باید در انتخاب روسری در نظر بگیرید این است که این نوع پوشش با لباس های شما هماهنگ باشد.

مهمترین گزینه ای که در انتخاب روسری و شال باید مد نظر داشته باشید، این است که با رنگ پوست صورت شما هم خوانی داشته باشد. پوست های روشن و سفید برای انتخاب روسری بسیار راحت تر هستند و تقریبا هر مدلی با این پوست هماهنگ می شود. افراد با پوست های تیره بهتر است که چندین مدل و طرح را قبل از خرید امتحان کنند. رنگ های خردلی و زرد با پوست های گندمی زیاد هماهنگی ندارند.

شال و روسری
ر

انواع شال و روسری برای کودکان

همانطور که گفته شد روسری یک دنیای پر از تنوع دارد که این تنوع رده های سنی مختلفی را شامل می شوند و کودکان نیز از این قضیه بی بهره نیستند. امروزه با تنوع طرح ها و مدل های بسیار زیاد روسری های مناسب کودکان نیز تولید و به بازار عرضه می شوند. طرح این دسته از روسری ها عروسکی و فانتزی است و به روحیه کودک نزدیک تر است.

روسری کودک از جمله مواردی است که پارچه کمی در آن ها استفاده می شود، طوری که در یک روسری مربعی شکل سایز روسری از 90*90 بیشتر نمی شود. این مورد بستگی به اندام کودک و سن آن دارد. طرح و رنگ های شاد و زیبایی برای این نوع پوشش در محدوده سنی کودکان در نظر گرفته می شود. روسری و شال کودکان می تواند مربعی، مستطیل، مثلث باشد. سعی کنید به انتخاب کودکتان در هنگام خرید پوشاک و روسری احترام بگذارید تا طرح و رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند.

شال و روسری

نحوه بستن روسری و شال مناسب با فرم صورت شما

یکی از عواملی که برای انتخاب روسری و شال بسیار مهم است توجه به نحوه پوشیدن و بستن روسری می باشد. در نظر داشته باشید ساده ترین نوع بستن روسری گره زدن آن در زیر چانه است که تقریبا یک روش فراگیر است. این مورد برای روسری هایی با قواره کوچک توصیه می شود و بهتر است هیچ وقت شال را گره نزنید.

قواره های روسری موجود در بازار بسیار متنوع و زیاد است و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. توجه کنید که روسری انتخابی شما با محدوده سنی و ویژگی های ظاهری شما متناسب باشد. علاوه بر نوع پوشیدن روسری، شکل صورت شما نیز در انتخاب روسری بسیار مهم است. اگر پوشاندن گردن و چانه نیز برای شما اهمیت دارد بهتر است از روسری هایی با قواره های بزرگتر استفاده کنید. در این مورد بهتر است روسری خود را با گیره بر روی سر فیکس کنید.

شال و روسری

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?