loader image

ژاکت مردانه یا پولیور مردانه؛ انتخاب شما کدام است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

ژاکت یک لباس زمستانی

یکی از انواع لباس هایی که در فصول سرد بسیار کاربردی است ژاکت و پلیور می باشد. البته باید گفت ژاکت لباسی قدیمی است که در طی سالیان با مدل های جدیدی به روز شده است. باید گفت که ژاکت یک لباس زنانه و مردانه است که در سایز های کودک نیز تولید می شوند. ژاکت از جمله لباس هایی است که هنر دست بسیاری از زنان است و به صورت دست بافت نیز تولید می شود. امروزه تولیدی های پوشاک با ماشین های بافت انواعی از ژاکت مردانه را وارد بازار می کنند.

این لباس در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود و رنگ بندی های آن نیز متفاوت است. کاموا پایه و اساس این نوع لباس است که خود نیز انواع مختلفی دارد. از کاموا های ابریشم گرفته تا کاموا های پنبه ای یا پشمی که هر کدام در تولید ژاکت های مختلفی به کار می روند.

ژاکت مردانه

کدام ژاکت را انتخاب می کنید

ژاکت مردانه سابقه ای تاریخی دارد که به زمان جنگ کریمه بر می گردد. نام این لباس برگرفته از نام یک افسر انگلیسی است که شکست سختی در این جنگ خورده است. از این رو مدلی از ژاکت به نام او نامگذاری شد. اما همانطور که ممکن است در بازار نیز مشاهده کرده باشید انواع ژاکت مردانه تنوع بالایی دارد. این تنوع می تواند در نوع مدل، رنگ کاموای به کار رفته، زیپ یا دکمه خوردن ژاکت و … باشد. می توانید با توجه به اندام خود مدل ژاکت را انتخاب کنید.

ژاکت از جمله لباس هایی است که در حالت کلی به افراد چاق توصیه نمی شود. اگر کاموای این لباس از جنس پشمی باشد این لباس را اصلا به افراد چاق توصیه نمی کنیم. افراد چاق سعی کنند ژاکت های ابریشمی با مدل بافت ریز انتخاب کنید. بافت های ریز لباس، چاقی شما را کمتر نشان می دهند.

ژاکت مردانه

به بافت ژاکت دقت کنید

یکی از نکاتی که هنگام خرید انواع ژاکت چه زنانه و مردانه و چه بچه گانه باید به آن دقت کنید نوع بافت آن است. سعی کنید ژاکت هایی با بافت های مرتب انتخاب کنید و در خرید به آن دقت کنید. ظرافت بافت در این لباس بسیار مهم است زیرا بر تیپ و استایل شما بسیار تاثیر گذار است. بافت های مختلفی در تولید ژاکت به کار می رود که هر کدام از آن ها زیبایی خاص خود را دارند. همانطور که اشاره شد ژاکت مردانه و یا زنانه با بافت بزرگ به افراد هیکلی و چاق توصیه نمی شود.

در حالی که افراد لاغر اندام در این مورد محدودیتی ندارند و می توانند ژاکت هایی با بافت درشت را انتخاب کنید. این بافت ها زیبایی خاص خود را داشته و همچنین طرفداران بسیاری دارند. اصولا ژاکت ها را لباس های جلو بسته ای می دانند که می توانند با زیپ یا دکمه بسته شوند.

ژاکت مردانه

در هنگام خرید ژاکت به این نکات دقت کنید

در هنگام خرید ژاکت بهتر است به نکاتی برای خرید بهتر دقت کنید و یک لباس مناسب انتخاب کنید. ژاکت از جمله لباس هایی است که قبل از فصول سرد سال به بازار عرضه می شود.

این نکات را مد نظر داشته باشید.
  1. به بافت ژاکت دقت کنید و نوع مرغوب و با کیفیت را انتخاب کنید تا هنگام شستن اصطلاحا لباس دچار وا رفتگی نشود.
  2. ژاکت ها از نظر تنوع رنگ گسترده هستند با توجه به ویژگی های ظاهری و رنگ پوست خود آن را انتخاب کنید.
  3. از نظر کوتاهی و بلندی این لباس را متناسب با اندام خود انتخاب کنید، هر چند که ژاکت های مردانه عمدتا کوتاه هستند.
  4. از نظر اقتصادی نیز ژاکت هایی با کاموا های ابریشمی نسبتا گران تر هستند. این ژاکت ها اما ظرافت خاص خود را دارند و در نگهداری آن ها باید دقت کرد.
  5. از نظر آستین ژاکت های بدون آستین را جلیقه می نامند که می توانید با توجه به سلیقه خود آن را خرید کنید.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?