loader image

ژاکت زنانه به افراد چاق توصیه نمی شود

ژاکت زنانه
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مجله مد و پوشاک به شیک در این مقاله به بررسی ژاکت زنانه پرداخته است .

ژاکت زنانه مناسب برای اندام شما

یکی از لباس هایی که در میان زنان در فصول سرد بسیار کاربرد دارد ژاکت زنانه است و در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شود. ژاکت زنانه مانند بسیاری دیگر از لباس ها تنوع بسیار زیادی دارد. ژاکت اصولا یک لباس جلو باز است که می تواند با دکمه، زیپ یا بند بسته شود. از نظر بافت این لباس نیز در سایز های بزرگ و کوچکی تولید می شود. در نظر داشته باشید که ژاکت زنانه را زیاد به افراد چاق توصیه نمی کنند. البته امروزه با کاموا های نازک نیز ژاکت را تولید می کنند که افراد چاق بهتر است از این نوع استفاده کنند. ژاکت هایی که بافت های درشت دارند نیز به افراد  چاق توصیه نمی شوند. از طرفی ژاکت هایی که بافت آن ها تا کمر می باشد گزینه مناسبی برای افراد چاق محسوب می شود. افراد لاغر در پوشیدن ژاکت محدودیت خاصی ندارند.

ژاکت زنانه

ژاکت زنانه و ژاکت مردانه چه تفاوتی دارند؟

ژاکت از جمله لباس هایی است که در سایز و مدل های مردانه و زنانه تولید می شود. این دو نوع در بافت کلی با هم تفاوتی ندارند، اما در بافت های جزئی و تزیینات روی لباس با هم متفاوت می شوند. در نظر داشته باشید که روی ژاکت های زنانه مروارید دوزی، گلدوزی و … انجام می شود. شما بنا بر سلیقه خود می توانید این مدل های ژاکت را انتخاب کنید. اصولا بر روی ژاکت های مردانه این گلدوزی ها انجام می شود و اگر هم باشد بسیار محدود است. ژاکت های بلند از دیگر انواع این پوشش هستند که برای اصولا برای ژاکت های زنانه تعریف می شوند. ژاکت های مردانه تقریبا تمامی کوتاه هستند و بلندی قد آن ها نهایتا کمی از کمر پایین تر است. این لباس را می توان با بلوز یا تی شرت در زیر آن ست کرد و البته تناسب رنگ را رعایت کنید.

ژاکت زنانه

ژاکت بلند یا کوتاه؟

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد ژاکت های زنانه در دو مدل بلند و کوتاه تولید و به بازار عرضه می شوند. سعی کنید که این مدل لباس را با توجه به اندام و استایل خود و همچنین لباسی که می خواهید با آن ست کنید انتخاب کنید. ژاکت های کوتاه اصولا با شلوار جین یا دامن به زیبایی ست می شوند. متناسب با نوع مدلی که انتخاب می کنید این لباس ها می توانند اسپرت و یا مجلسی باشند. ژاکت های بلند را می توانید به جای مانتو بپوشید و با توجه به مدل آن با شلوار مورد نظر ست کنید. در این نوع لباس هم مونوکروم بودن نیز یکی از ویژگی های است که شما را لاغرتر نشان می دهد. از طرفی این نوع ژاکت برای افراد قد کوتاه نیز مناسب است البته باید بلندی و کوتاهی آن را در نظر گرفت. این لباس برای مهمانی ههای نیمه رسمی و دوستانه پیشنهاد مناسبی است.

ژاکت زنانه

در خرید ژاکت زنانه این نکات را مد نظر داشته باشید

هنگام خرید انواع ژاکت زنانه بهتر است به نکات زیر دقت کنید و در حین خرید به آن ها توجه داشته باشید.

  1. لباس زنانه از جمله لباس های ظریفی است که حین خرید ظرافت در بافت آن را چک کند. دقت کنید که این نوع لباس زدگی نداشته باشد.
  2. به نوع بافت دقت کنید که یکدست و صاف باشد. بافت های شلخته زیبایی لباس را از بین می برند.
  3. ژاکت ها زنانه می توانند در دو نو دستی و ماشینی بافته شوند. اگر مدل مورد نظر شما در بازار موجود نیست می توانید آن را سفارش دهید.
  4. توجه کنید ژاکتی را که انتخاب می کنید با اندام شما هم خوانی داشته باشد. دقت کنید که هر ساله ممکن است مانند بسیاری لباس های دیگر ژاکت هایی ترند شوند، این موضوع ملاک انتخاب شما نباشد.
  5. از نظر اقتصادی اگر توانایی مالی دارید ژاکت هایی انتخاب کنید که با کاموا های مرغوب و با کیفیت تولید شدند. جنس های بی کیفیت از این نوع پوشش پرز می گیرند و اصطلاحا وا رفته می شوند.
ژاکت زنانه

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?