loader image

هودی در صنعت مد جلو بسته است یا جلو باز

هودی
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

ما قصد دار یم در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک در مورد هودی مختصر توضیحاتی خدمت شما خواننده گرامی ارائه نماییم . این دست از مقالات قصد دارد تا شما را در خرید لباس یاری رساند و با اطلاعات بیشتر بتوانید خرید نمایید .

هودی از قرن پنجم میلادی

یکی از انواع لباس های پاییزی و زمستانی که امروزه نیز بسیار ترند شده، هودی است. این لباس را اصولا با کلاه می شناسند و شاید یکی از دلایل محبوبیت آن میان قشر جوان این مورد و مدل آن باشد. این نوع لباس تا حدود زیادی به پلیور شباهت دارد و می توان گفت که هودی یک سویشرت یا ژاکت کلاه دار است.

اما اینکه این لباس از چه نوع پوششی الهام گرفته شده است باید یه قرن پنجم میلادی برگشت. در قرن پنجم میلادی کشیش ها و راهبان لباس های بلند یا کوتاه کلاه داری به تن می کردند که شاید عکس هایی از آن ها دیده باشید. از طرفی در اوایل قرن بیستم میلادی در کارخانه های نیویورک در آمریکا کارگران لباسی شبیه به این مدل به تن می کردند. خوانندگان و بازیگران معروف زیادی این لباس را به می پوشیدند و این موضوع باعث شد هودی در میان جوانان محبوبیت بالایی پیدا کند.

هودی

هودی لباس زمستانی است

همه ما تقریبا هودی را به عنوان یک لباس برای فصول سرد سال می شناسیم. کلاه داشتن این لباس نیز خود مزید بر علت است که این لباس برای فصول زمستان و پاییز مناسب تر است. البته امروزه طراحان لباس این پوشاک را برای فصل بهار و حتی تابستان نیز تعریف کرده اند. برای تولید این لباس در فصول گرم از پارچه های خنک تر فصول استفاده می کنند. اصولا در تولید این نوع لباس از جنس های ضخیم و پشمی و یا نخ پنبه استفاده می شود تا بتواند بدن را گرم نگه دارد. در تولید آن شرایط آب و هوایی منطقه نیز در نظر گرفته می شود که داخل آن را با پشم پوشانده اند.

این نوع لباس اصولا تک رنگ است و در رنگ های بسیاری در بازار ارائه می شود سعی کنید مدل و طرح متناسب انتخاب کنید. هنگام خرید هودی استایل خود را در نظر بگیرید. امروزه این لباس در انواع دخترانه و پسرانه در بازار موجود است.

ویژگی های یک هودی خوب چیست؟

همانطور که در پاراگراف های قبلی نیز اشاره شد هودی یک سویشرت یا ژاکت کلاه دار است. این لباس در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود که هر کدام می تواند طرفداران خاص خود را داشته باشد. این لباس می تواند در انواع دکمه دار و بدون دکمه، جیب دار و بدون جیب و حتی با زیپ در بازار عرضه شود.

در طراحی کلی کلاه است که آن را از بقیه لباس ها متمایز می کند. در سال های اخیر تنوع هودی بسیار بیشتر از قبل شده است و می توان انواع مختلفی از آن در بازار را دید. جوانان و نوجوانان اعم از دختر و پسر که تیپ های اسپرت را می پسندند این لباس را انتخاب می کنند. اصولا هودی ها را می توان یک لباس راحت و نسبتا گشاد محسوب کرد. این نوع لباس یک استایل خاص به افراد می دهد که طرفداران خاص خود را دارد.

هودی

هودی را با چه لباس هایی ست کنیم؟

با توجه به اینکه شما چه نوع هودی انتخاب می کنید می توانید آن را با لباس های مختلف ست کنید. با توجه به اینکه هودی شما جلو بسته است یا زیپ دارد و یا اینکه دکمه دار و بدون دکمه است این لباس را انتخاب کنید. ترکیب این لباس با کت چرم مشکی رنگ یکی از جذاب ترین استایل هایی است که به شما پیشنهاد می شود.

این تیپ می تواند میان زنان و مردان یکسان باشد. اگر هودی زیپ دار انتخاب کرده اید می توانید آن را با یک تی شرت تک رنگ و ساده ست کنید. سعی کنید در این ترکیب ها از رنگ های مکمل همدیگر استفاده کنید تا زیبایی و جذاب بودن لباس های شما بیشتر شود. ترکیب هودی و کت یکی از جذاب ترین استایل های است که باید تناسب رنگ میان شلوار و کفش را نیز با این دو مورد در نظر داشته باشید. هودی و کاپشن نیز یکی دیگر از ترکیب هایی است که در میان جوانان بسیار محبوب است. با توجه به اندام و استایل خود این لباس را با ترکیب های دیگر پوشید.

هودی

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?