loader image

لباس شب لباسی از سالیان دور تا کنون

لباس شب
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک در مورد لباس شب و تاریخچه آن مطالبی را به استحضار شما عزیزان می رسانیم .

لباس شب قدمتی طولانی دارد

یکی دیگر از لباس های زنان که در مجالس و محافل مورد استفاده قرار می گیرد لباس شب است. روش دوخت یا پارچه های استفاده شده در این پوشاک چگونه است که به آن لباس شب می گویند؟ این لباس بیشتر برای رده های سنی زنان و دختران جوان کاربرد دارد. این لباس ها برای استایل های متفاوتی تعریف می شوند و کاربرد های زیادی دارند. در انتخاب این نوع لباس به ویژگی های ظاهری خود توجه کنید و این لباس را با توجه به اندام خود انتخاب کنید.

این نوع لباس بر خلاف باور عموم که فکر می کنند یک لباس برای سال های اخیر است قدمتی طولانی تر دارد. در اوایل قرن نوزدهم این لباس به صورت رسمی وارد دنیای مد و پوشاک شد و توانست در میان زنان و دختران جایگاه بالایی داشته باشد. گفته می شود که این لباس همزمان با سبک رمانتیسم وارد دنیای پوشاک شد و در کشور های اروپایی و آمریکا رواج یافت.

لباس شب
لباس شب

لباس شب مناسب با اندام خود انتخاب کنید

لباس شب از جمله لباس هایی است که برای مراسم های مختلفی طراحی و تولید می شوند. مدل های بسیاری از این لباس ها هر ساله ترند می شوند. بهتر است که هر فرد متناسب با اندام خود این لباس را انتخاب کند. در گذشته بیشتر انواع این نوع لباس از نظر اندازه بلند بودند و حتی تا قوزک پا را نیز می پوشاندند. امروزه لباس های شب کوتاه نیز به ژورنال های مد و پوشاک نیز اضافه شده اند. مدل های ماکسی، پفی، راسته، ماهی و … در این لباس بسیار کاربردی هستند.

افرادی که اندام متناسبی دارند می توانند از مدل های ماهی و ماکسی استفاده کنند. برای افراد لاغر مدل های کمی آزادتر پیشنهاد می شود. افراد با شکم تخت بهتر است لباس مدل ماهی را انتخاب کنند زیرا این مدل یک لباس جذب است. مدل های پف دار به افراد بلند و لاغر نیز توصیه می شود. البته افراد چاق نیز می توانند از لباس پف دار استفاده کنند اما برش ها آن باید با اندام شما هماهنگ باشد.

لباس شب
لباس شب

جزییات در لباس های شب

در لباس های شب نسبت به لباس های مجلسی بیشتر به جزییات پرداخته می شود، تزیینات روی لباس نیز به نیست بیشتر است. این لباس های برای مجالس و محافل نیمه رسمی تا دوستانه پیشنهاد مناسبی هستند و می توانند گزینه بسیار خوبی باشند. در لباس های شب اصولا از پارچه های شاین (Shine) استفاده می کنند تا جذابیت ظاهری آن بیشتر شود.

یکی از تفاوت ها در لباس های شب و مجلسی این است که این نوع لباس می توانند دامن کوتاه داشته باشند در صورتی که لباس های مجلسی بلند هستند. لباس های مجلسی دوخت های ساده تری دارند و در برش یا مدل آن ها زیاد به جزییات پرداخته نمی شود. این در حالی است که در لباس های شب حتی ممکن است برش و دوخت های عجیب نیز وجود داشته باشد. لباس های مجلسی اصلا سنگین تر هستند در صورتی که آزادی انتخاب در لباس شب بیشتر است.

لباس شب
لباس شب

به این نکات در هنگام خرید لباس شب دقت کنید

هر ساله لباس های بسیاری در مدل های مختلفی ترند می شوند. انواع لباس شب در سال 2021 نیز ترند شده است که هر کدام برای اندام های مختلفی تعریف شده اند. در خرید لباس به نکات زیر توجه کنید.

  1. در هنگام خرید لباس شب دقت کنید که آن را برای چه مراسمی می خواهید. میزان پوشیدگی، کوتاه یا بلند بودن، تزیین روی لباس و سنگ دوزی همگی به سلیقه شما بستگی دارند.
  2. اگر از لباس های آماده و موجود در بازار رضایت ندارید می توانید به یک خیاط حرفه ای مراجعه کنید و لباس خود را سفارش دهید.
  3. ویژگی های ظاهری و سنی خود را در نظر بگیرید یک لباس شان و شخصیت شما نشان می دهد.
  4. اگر ظرافت های لباس برای شما اهمیت دارد هنگام خرید به نوع تزیین لباس، سنگ دوزی لباس، برش و مدل آن بسیار دقت کنید.
  5. حتما قبل از خرید چندین مدل را پرو کنید و در انتخاب رنگ لباس نیز دقت کنید.
لباس شب
لباس شب

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?