loader image

فروش لباس در رده های سنی و جنسیت مختلف

فروش لباس
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک شما با عوامل تاثیرگذار بر فروش لباس آشنا می شوید .

فروش لباس به چه عواملی بستگی دارد؟

بازار پوشاک یکی از بازار های رقابتی و پر طرفدار است که در میان جوامع مختلف بسیار متنوع است. پوشاک با توجه به رده های سنی و جنسیت های مختلف می توانند متفاوت باشند.

از عواملی که می توانید برای فروش لباس به آن اشاره کنید فرهنگ و مذهب یک جامعه است. البته در نظر داشته باشید که در کشور های مختلف رنگ بندی و طرح های  خاصی ممکن است محبوبیت بیشتری داشته باشند. تیپ و استایل لباس ها امروزه توسط فضای مجازی و دنیای ارتباطات در کشور های مختلف به هم نزدیک شده اند.

فروش لباس
فروش لباس

فروش لباس در سال های اخیر علاوه بر فروش حضوری به صورت اینترنتی نیز انجام می شود. امروزه فروش اینترنتی یکی از روش های بسیار رایج در سراسر دنیا است که برند های معتبری را به دنیای پوشاک معرفی می کند. عوامل مهمی در فروش لباس تاثیر دارد از جمله می توان به قیمت مناسب، جنس پارچه به کار رفته در لباس و … اشار کرد.

فروش لباس بچه گانه

لباس بچه گانه در دنیای امروزه نسبت به زمان های گذشته بسیار تنوع بیشتری دارد. در دنیای کودکان از نظر طرح و مدل لباس ها می توانند بسیار گسترده باشند و تنوع بسیار زیادی داشته باشند.

فروش لباس
فروش لباس

نکته ای که در مورد لباس کودکان یا لباس بچه گانه وجود دارد این است که نمی توان از هر پارچه ای برای این نوع لباس استفاده کرد. پارچه های لباس های بچه گانه به دلیل لطافت پوست کودک و حساس بودن، نیاز است که در تولید آن ها از پارچه های مرغوب استفاده کرد. پارچه لباس های بچه گانه اصولا نخ پنبه، کتان و نخی است که تقریبا هیچ حساسیتی برای کودک ایجاد نمی کنند.

البته امروزه بسیاری از افراد در تولید بچه گانه ممکن است این مورد را رعایت نکنند. در بازار پوشاک ممکن است به علت گرانی پارچه های مرغوب، از پارچه های درجه دوم یا سوم نیز برای لباس کودک استفاده شود. 

فروش لباس زنانه

می توان گفت یکی از پر فروش ترین نوع لباس در بازار پوشاک لباس زنانه است. فروش لباس زنانه حتی در فضای مجازی نیز قسمت عمده ای را به خود اختصاص داده است که تقریبا بازار پر رونقی محسوب می شود.

فروش لباس
فروش لباس

به تبع وقتی فروش انواع لباس زنانه تا این حد بالا باشد می توان گفت که تنوع نیز در این بازار پوشاک بسیار گسترده و وسیع است. علاوه بر طرح و مدل های مختلف که برای اندام های گوناگونی تولید و روانه بازار می شوند می توان گفت لباس زنانه از نظر جنس نیز بسیار متنوع است. مسلما لباس هایی با جنس های مرغوب تر کیفیت بالایی دارند و پیرو آن نیز قیمت آن ها بالاتر است.

در نظر داشته باشید بسیاری از مدل های لباس های زنانه امروزه در چندین نوع پارچه تولید می شوند. می توان گفت تقریبا تفاوت قیمت چشمگیری نیز در جنس های مختلف در لباس های زنانه دیده می شود. 

فروش انواع لباس مردانه

پوشاک مردانه نیز مانند دیگر پوشش ها از فرهنگ غالب یک جامعه تاثیر می پذیرد. تولیدی های لباس با توجه به محبوبیت یک مدل یا طرح و همچنین نوع لباس آن را به بازار پوشاک عرضه می کنند. لباس مردانه نیز از این قضیه مستثنی نیستند و می توانند در انواع متنوعی وارد بازار مردانه شوند.

فروش لباس
فروش لباس

لباس مردانه شاید به نسبت بازار پوشاک زنانه از نظر فروش و قیمت دارای فروش کمتری باشد. اما از نظر قیمتی و میانگین می توان گفت بازار پوشاک مردانه نیز دارای فروش خوبی است.

پوشاک مردانه ممکن است در بازار کمتر تولید شود اما به نسبت قیمت بالاتری دارد. قیمت بالاتر در لباس های مردانه دلایل متفاوتی دارد. تنوع جنس در تولید انواع لباس مردانه کمتر است از طرفی در برخی مدل ها پارچه های بیشتری مصرف می شود. لباس های مردانه تولیدی های کمتری را به نسبت به خود اختصاص داده اند.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?