loader image

شما چه نوع سارافون را انتخاب می کنید؟

سارافون
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک در مورد سارافون توضیحات مختصری خدمتت شما ارائه می نماییم.

سارافون ها انواع مختلفی دارند

لباس های زنانه تنوع بسیار بالایی دارند و هر کدام از مدل های لباس طرفداران خاص خود را دارند. سارافون نوعی لباس زنانه و دخترانه است که امروزه در بازار مدل های بسیاری دارد. در دوخت سارافون ها از پارچه های بسیاری استفاده می کنند که هر کدام می توانند در موقعیت های مختلف به کار بروند. می توان گفت مدل و طراحی این لباس به صورتی است که می توان تقریبا آن را با تمامی پارچه ها تولید کرد. از نظر اندازه، پارچه این لباس به نسبت تونیک یا مانتو مقدار کمتری نیاز دارد.

مدل های سارافون ها می توانند با توجه به نوع دوخت و یقه طراحی و تولید شوند. توجه کنید که هر مدل این لباس مانند بسیاری لباس های دیگر می تواند برای یک اندام یا استایل مناسب باشد. این نوع لباس بسیار کاربردی است و می تواند برای رده های سنی مختلفی تولید و به بازار عرضه شود.

سارافون
سارافون

سارافون مناسب اندام خود انتخاب کنید

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد باید گفت که سارافون ها از جمله لباس هایی هستند که باید با اندام و استایل شما متناسب باشند. این لباس نیز اگر به درستی انتخاب شود می تواند در خوشتیپ بودن شما کمک بسیاری کند، در صورتی که اگر مناسب نباشد نتیجه معکوس خواهد داشت. اگر اندام شما چاق است سعی کنید که سارافون راسته با دامن فون را انتخاب کنید و مواردی که برش های زیادی دارند گزینه مناسبی برای شما نیستند.

اگر لاغر اندام هستید سارافون های عروسکی می توانند یک انتخاب مناسب برای شما باشند. سارافون های میدی، البته با توجه به اندام خودتان برای افراد قد کوتاه و به خصوص چاق زیاد مناسب نیستند. تنوع آنها ها نسبت به لباس های دیگر در بازار کمتر است و می توانید اگر مدلی مورد نظر شما نیست، آن را بدوزید. برای دوخت این لباس نیز باید پارچه های مناسب اندام خود انتخاب کنید.

سارافون
سارافون

سارافون یک لباس غیر رسمی است

شاید برای شما جالب باشد که بدانید برای اولین بار در کدام کشور این لباس به دنیای مد معرفی شد. این نوع لباس برای اولین بار در اواسط قرن بیستم میلادی در ایالات متحده آمریکا، توسط یک طراح لباس به نام پولیتزر به دنیای پوشاک معرفی شد. بهتر است بدانید که این لباس از دسته لباس های رسمی محسوب نمی شود و یک لباس راحتی است.

طراحی این لباس در کشور های اروپایی و آمریکا برای فصول گرم سال انجام شد. در کشور هایی که حجاب مطرح این لباس به صورت پوشیده کاربرد دارد و به اصطلاح از زیر سارافونی در مدل های مختلف بهره می گیرند. این موضوع باعث شده است که این لباس غیر رسمی در کشور هایی که حجاب بانوان اهمیت دارد در فصول سرد و خنک مورد استفاده قرار بگیرد. البته انتخاب نوع جنس پارچه در این زمینه نیز بسیار حائز اهمیت است و می تواند در گرم یا خنک بودن لباس موثر باشد.

سارافون
سارافون

در خرید سارافون این نکات را مد نظر داشته باشید

وقتی برای خرید انواع لباس به بازار پوشاک می روید بهتر است که این نکات را مد نظر داشته باشید تا بتوانید خریدی عالی را تجربه کنید.

  1. سارافون ها انواع مختلفی دارند اما بهتر است بدانید که یک یا چندین مدل متناسب شما است، یکی از بهترین مدل ها را انتخاب کنید.
  2. سارافون های مونوکروم انتخاب کنید، زیرا قابلیت ست شدن با هر لباسی را دارند.
  3. سعی کنید اگر اندام چاقی دارید از پارچه هایی با طرح های بزرگ این لباس را انتخاب نکنید زیرا اندام شما را چاق تر نشان می دهند.
  4. در تعریف طراحی آن یک لباس است که بلندی آن از گردن شروع می شود و تا زانو ادامه دارد،  البته که امروزه این لباس تنوع بیشتری در مدل دارد.
  5. این لباس بیشتر برای زمان تفریح، گردش، مهمانی های غیر رسمی و دوستانه کاربرد دارد. آن را برای یک مجلس رسمی خریداری نکنید.
سارافون
سارافون

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?