loader image

با انواع پیراهن مردانه آشنا شوید

پیراهن مردانه
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک قصد داریم در مورد انواع پیراهن مردانه صحبت کنیم .

پیراهن مردانه انتخاب اول برای مردان

یکی از مهمترین لباس هایی که مردان از آن استفاده می کنند، پیراهن مردانه است. زمانی که مردان می خواهند در موقعیت های مختلف لباس بپوشند پیراهن یکی از انتخاب های مهم آن ها است.

انواع پیراهن مردانه برای موارد مختلفی استفاده می شوند که هر کدام آن ها مناسب یک موقعیت است. رنگ بندی و جنس این نوع پوشش مردانه بسیار متفاوت و متنوع است. پیراهن های آستین بلند با رنگبندی های ساده یکی از مهمترین لباس هایی است که در استایل تمامی مردان استفاده می شود.

پیراهن مردانه
پیراهن مردانه

انواع پیراهن مردانه یکی از انتخاب های اول مردان است که در موقعیت های مختلف از آن استفاده می کنند. پیراهن های رسمی و مردانه و همچنین اسپرت یکی دیگر از انواع پیراهن ها است. پیراهن های اسپرت در رده سنی جوانان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. پیراهن های اسپرت در دو نوع آستین بلند و آستین کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند.

پیراهن اسپرت

یکی از انواع پیراهن هایی که در پاراگراف بالا به آن ها به صورت مختصر اشاره شد پیراهن های اسپرت هستند. پیراهن های اسپرت معمولا یقه های سه سانتی دارند که می توانند جایگزین تی شرت نیز باشند.

این لباس ها اصولا برای محیط های نیمه رسمی یا غیررسمی استفاده می شوند. پیراهن های اسپرت از نظر اندازه مقدار کمی از مدل های دیگر گشاد تر هستند. طرح های پیراهن های اسپرت بسیار متنوع هستند البته این تنوع به اندازه پیراهن های معمولی نیست. در پیراهن های اسپرت از جنس های جین و لی و یا پارچه های تقریبا کشدار استفاده می کنند.

می توان گفت پیراهن اسپرت یکی از انواع پیراهن هایی است که متناسب افراد لاغر اندام و یا اندام های متوسط است. همانطور که اشاره شد برای پیراهن های اسپرت از شلوارهای جین و یا به طور کلی اثر بارهای جدول مد روز استفاده می کنند. امروزه کارگاه‌های تولیدی مدل های مختلفی از جمله مدلهای جذب و یا راحت در طیف پیراهن اسپرت به بازار عرضه می‌کنند.

پیراهن های مجلسی یا رسمی

پیراهن های مجلسی یا رسمی اصولاً در محافل و مجالس رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پیراهن های رسمی معمولا تک رنگ هستند و طرح های ساده‌ای دارند. توجه داشته باشید که از ویژگی های پیراهن های مجلسی اصولاً زیر کت شلوار مورد استفاده قرار می‌گیرند، طرح های ساده و تقریباً تک رنگ است‌.

می توان گفت رنگ سفید و مشکی پر طرفدارترین نوع پیراهن های رسمی و مجلسی محسوب می‌شود. این رنگ ها تقریباً می‌توانند با هر تیپ و استایلی ست شوند. در پیراهن های مجلسی اصولاً از یقه های سه سانتی و یا انگلیسی استفاده می کند دکمه های سردست نیز می‌توانند متفاوت باشند‌. در نظر داشته باشید تقریباً می‌توان گفت پیراهن های رسمی برای همه نوع اندام و استایلی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

پیراهن های مجلسی یا رسمی دوخت خاص خود را نیز دارند‌. تک رنگ بودن پیراهن های رسمی تقریبا پرطرفدارترین انواع این پیراهن محسوب می شوند. در نر داشته در پیراهن های رسمی نیز می توان از پارچه های طرح دار سنگین تر استفاده کرد.

انواع پیراهن برای اندام های مختلف

پیشنهاد می شود که هر فرد متناسب با اندام خود لباس انتخاب می کند. مردان و انتخاب پیراهن مردانه نیز از این قضیه متمایز نیست. پیراهن های راه راه عمودی یکی از لباس هایی است که برای افرادی با قد متوسط به پایین توصیه می شود. این نوع پیراهن ها می توانند زیر کت و شلوار نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

پیراهن مردانه
پیراهن مردانه

جنس این پیراهن ها می توانند متناسب با فصول مختلف سال انواع متفاوتی داشته باشند. اگر اندام چاقی دارید می توانید از جنس های تترون یا ژورژت استفاده کنید و پارچه های تک رنگ گزینه بسیار مناسبی هستند.

پارچه های مونوکروم از جمله لباس هایی محسوب می شوند که برای هر استایل مردانه ای پیشنهاد می شوند. اگر اندام مناسبی دارید می توانید از هر نوع پارچه و طرحی استفاده کنید.

هنگام خرید پیراهن های مردانه بهتر است چندین نوع پیراهن را امتحان کنید. در نظر داشته باشید پیراهن را مناسب با سایز و اندازه خود انتخاب کنید به این صورت که نه گشاد و یا تنگ باشد.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?