loader image

انواع کلاه مردانه

کلاه مردانه
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

کلاه مردانه در طول تاریخ

کلاه پوششی است که در طول تاریخ بسیار دستخوش تغییرات شده است و حتی در برخی کشور های کاملا به فراموشی سپرده شد. کلاه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام بنا بر دلایلی مورد استفاده قرار می گیرند. کلاه مردانه شاید بیشتر از انواع کلاه های زنانه و بچگانه مورد استفاده باشد. در طول تاریخ دنیا و کشور ما نیز این پوشش به مرور زمان تغییر کرده است و در برخی ادوار تاریخی جایگاه بسیار بالایی داشته است. کلاه های رزم و جنگ از سالیان دور تا به کنون ارزش خود را حفظ کرده اند و همیشه قسمتی از لباس های رزمی محسوب شده اند.

در بخش های نظامی هر کلاه نشان دهنده درجه یا جایگاه فرد است که به این وسیله افراد از هم متمایز می شوند. از نظر مذهبی نیز برخی بزرگان دین عمامه به سر می کرده اند و این موضوع در کشور ما نیز صادق بوده و هست. برخی اوقات کلاه طبقه اجتماعی و اقتصادی افراد را نشان می داده است که امروز این موضوع تقریبا منسوخ شده است.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کلاه شاپو

 

انواع مختلف کلاه

کلاه مانند بسیاری از پوشش های دیگر برای فصول مختلف به کار می روند و در زمستان و تابستان می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این موضوع از زمان های گذشته تا کنون رایج بوده و هست. جالب است بدانید در کشور ما زمان قاجاریه اگر مردی کلاه بر سر نداشت نشان بی ادبی فرد بود. همانطور هم که اشاره شد طبقات مختلف اجتماعی انواع کلاه متفاوتی بر سر داشتند و میان اشکال آن ها تمایز وجود داشت. امروزه اما کلاه مردانه برای برخی افراد بخشی از استایل آن ها محسوب می شود و علاقه وافری به استفاده از کلاه دارند.

تنوع کلاه بسیار زیاد است از انوع کلاه شاپو انگلیسی تا کلاه فرانسوی و … را می توانید استفاده کنید. کلاه های بافتنی نیز برای فصل زمستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که انواع مختلفی دارند. سعی کنید هنگامی که قصد خرید کلاه دارید چندین مدل را بر روی سر خود امتحان کنید.

 

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کلاه بافتنی

 

کدام کلاه برای شما مناسب است؟

پیش از خرید کلاه بهتر است به فرم کلی صورت خود توجه کنید. اگر به طور همیشگی از کلاه استفاده می کنید این موضوع اهمیت بیشتری دارد. کلاه های لبه گرد مانند کلاه های کلاسیک به افرادی که صورت های مربعی شکل دارند توصیه می شود. این افراد از کلاه هایی مستطیل شکا و یا در حالت کلی از کلاه هایی که زاویه دارند استفاده نکنند. افرادی که صورت کشیده دارند تقریبا می توانند از هر نوع کلاهی استفاده کنند و می توان به آن ها انوع کلاه ها را پیشنهاد کرد. کلاه های شاپو انگلیسی گزینه بسیار مناسبی هستند ولی به شما کلاه کپ را توصیه نمی کنیم.

اگر صورت ما خیلی گرد است سعی کنید از کلاه فرانسوی استفاده نکنید. در هر صورت قبل از خرید کلاه فرم کلی حالت چهره و سر خود را بسنجید و حین خرید حتما پرو کنید. رنگ مشکلی کلاه را به علت ست شدن با هر لباسی توصیه می کنیم.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کلاه کپ

 

به کیفیت کلاه توجه کنید

همانطور که اشاره شد امروزه کلاه بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد تا حدی که تقریبا افراد محدودی در سطح جامعه از کلاه استفاده می کنند. البته کلاه های کوهنوردی، پیاده روی، ورزشی و … همچنان مورد استفاده هستند. کلاه امروزه یک استایل خاص به شما می دهد و حتی باعث می شود که بیشتر در چشم باشید. این موضوع به دلیل این است که افراد زیادی از کلاه استفاده نمی کنند. اگر برای خرید کلاه به بازار می روید به کیفیت پارچه ای که در آن به کار رفته است توجه کنید. از خرید کلاه هایی که تا حد زیادی در تولید آن ها از جنس های نایلونی یا پلی استری استفاده شده است پرهیز کنید.

این نوع جنس ها باعث می شود که مو ها عرق کنند و از طرفی باعث ریزش مو می شوند. از طرفی متناسب با سن خود کلاه انتخاب کنید. برخی کلاه ها ممکن است سن شما را بیشتر نشان دهند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کلاه باکت

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?