loader image

انواع پیراهن زنانه در دنیای پوشاک

پیراهن زنانه
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک در مورد انواع پیراهن زنانه توضیحات مختصری می دهیم .

پیراهن زنانه از قرن نوزدهم

پیراهن زنانه یکی از انواع لباس هایی است که می توان گفت از قرن نوزدهم وارد دنیای مد و پوشاک شده است. البته می توان گفت پیش از آن پیراهن زنانه نیز در دنیای لباس و پوشاک در طرح و مدل های مختلفی وجود داشته است. این لباس از سال های پیش از قرن نوزدهم نیز در میان زنان رواج داشته است اما شاید در قرن نوزدهم به شکوفایی رسیده است. اگر به آثار هنری این دوران توجه کنید خواهید دید که پیراهن های زنانه بلند بسیار رواج داشته اند.

البته این موضوع تا زمانی است که در قرن بیستم پیراهن های کوتاه نیز وارد بازار شدند. یکی از دلایل کوتاه شدن پیراهن های زنانه را در طی جنگ جهانی دوم این بود که پارچه در بازار پوشاک و در کشور های درگیر جنگ کم شد. این کم شدن پارچه دلیلی برای کوتاه شدن لباس های زنانه شد که نسبت به پوشاک مردانه پارچه بیشتری مصرف می کردند.

پیراهن مناسب استایل خود انتخاب کنند

پیراهن های زنانه از نظر طرح و مدل انواع مختلفی دارند و هر کدام از این مدل ها برای یک استایل و اندام مناسب هستند. سعی کنید که هنگام خرید پیراهن نکات مهمی از نظر قد، اندازه و … را در نظر بگیرید. افراد با سایز و قد مختلف می توانند پیراهن های متفاوتی را انتخاب کنند. از نظر رنگ بندی انواع پیراهن بهتر است به رنگ پوست  در درجه بعدی به سایز خود توجه کنید.

پیراهن های مونوکروم یک انتخاب مناسب برای همه افراد با هر اندامی هستند. پیراهن های تک رنگ از نظر سنی نیز شما را کوچکتر از سن واقعی خودتان نشان می دهند. به افراد چاق نیز برای پوشاندن چاقی آن ها توصیه می شود از پیراهن های تک رنگ استفاده کنند. افراد قد کوتاه بهتر است از پیراهن میدی استفاده نکنند. این پیراهن ها بلندی قد را بیشتر می پوشانند البته مدل و طرح پارچه نیز بی تاثیر نیست.

پیراهن مناسب مهمانی های دوستانه و غیر رسمی

همانطور که گفته شد پیراهن ها انواع مختلفی دارند و پیراهن هایی مانند اسپرت و کژوال برای مهمانی های دوستانه و غیر رسمی استفاده می شود. این لباس های در رنگ ها و مدل های مختلفی به بازار پوشاک عرضه می شود که اگر قصد خرید دارید می توانید به فروشگاه های اینترنتی و حضوری مراجعه کنید. این پیراهن ها به دلیل اینکه برای مهمانی های غیر رسمی انتخاب می شوند می توانند کوتاه، بلند و متوسط باشند و رنگ آن را متناسب با سلیقه خوب می توانید انتخاب کنید.

پوشیدن پیراهن هایی با رنگ های شاد ممکن است شما را چاق تر، اما از طرفی اصطلاحا پوست شما را باز و شاد تر نشان می دهد. پیراهن های اسپرت برای پیاده روی و خرید نیز می توانند انتخاب مناسبی باشند. در یک مهمانی دوستانه پیراهن اسپرت یک گزینه خوب است. پیراهن کژوال از نظر مدل چیزی میان یک پیراهن مجلسی و اسپرت است.

پیراهن رسمی

پیراهن های رسمی از انواع دیگر پیراهن های زنانه محسوب می شوند. تقریبا این پیراهن ها از دسته پیراهن های بلند هستند که حتی قوزک پا را نیز می پوشانند. طرح و مدل این پیراهن متناسب با موقعیتی که وجود دارد انتخاب می شود. متناسب با نوع مراسم رنگ این پیراهن ها را انتخاب می کنند و البته بهتر است که از پارچه های تک رنگ استفاده شود.

در صورتی که این پیراهن ها را برای مجالسی مانند عروسی و یا جشن می خواهید می توانید از مدل های دیگر استفاده کنید که روی آن ها با تور و یا مروارید و سنگ تزیین شده است. سعی کنید که متناسب با اندام و استایل خود پیراهن های مجلسی را انتخاب کنید. رنگ بندی پیراهن های رسمی بسیار گسترده است و از طرفی طرح های آن ها نیز بسیار متفاوت است. از اکسسوری های متناسب با مراسم استفاده کنید. اکسسوری های ظریف و اصطلاحا سنگین برای مراسم های رسمی پیشنهاد می شوند.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?