loader image

انواع مدل های دامن زنانه

دامن زنانه
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک می خواهیم در مورد دامن زنانه و مدل های آن مختصر توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم .

دامن زنانه و مدل های متنوع آن

یکی از انواع لباس ها که امروزه در سراسر دنیا به عنوان یک پوشش شناخته شده است دامن زنانه است. دامن ها انواع مختلفی دارند و می توان گفت که در تیپ و استایل افراد بسیار تاثیر گذار هستند. دامن های زنانه در تولیدی های مختلف با طرح و مدل های متفاوت و تناسب با فرهنگ غالب بر یک جامعه به بازار عرضه می شوند. اگر بخواهیم در مورد تاریخچه دامن بگوییم باید به 3500 تا 4000 سال قبل باز گردیم. زمانی که دامن حصیری برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته اند. اولین بار دامن های زنانه در کشور هایی مانند مصر و یونان و در مناطق آسیایی رواج داشته است. از همان سالیان دور مدل های ماکسی، مینی و … نیز رواج داشته اند. امروزه نیز دامن مدل های مختلفی از جمله دامن راسته، دامن پف دار، دامن ماکسی، دامن میدی و … اشاره کرد. سعی کنید متناسب با استایل خود دامن مناسبی انتخاب کنید.

دامن ها همیشگی هستند

شاید مدل های دامن ها از سالیان دور تا به حال ثابت و همیشگی مانده اند. از اواسط قرن بیستم تا به کنون اگر به گالری عکس ها نگاه کنید این ثبات مدل را می بینید. از همان سال ها دامن های میدی، کوتاه و بلند مد بوده اند و اکنون نیز همین ها را بسیاری از زنان استفاده می کنند. البته باید گفت که در سال های اخیر در تولید دامن طرح های جدید تری نیز به بازار عرضه شده اند و این تنوع بسیار زیاده است. تنوع و گستردگی در دامن زنانه به افراد این امکان را می دهد که بتوانند مناسب با استایل خود انتخابی بهتر داشته باشند. دامن های میدی و کلوش به افراد لاغر و کوتاه قد توصیه نمی شود. اگر در دامن های خود از پارچه های ساده و تک رنگ استفاده می کنید می توانید برای سال های طولانی آن را داشته باشید.

چه مدل دامن برای اندام شما مناسب است

همانطور که گفته شد دامن ها مدل های مختلفی دارند و می توانند مناسب سلیقه افراد مورد استفاده قرار بگیرند. دامن های ماکسی به افراد قد متوسط تا قد بلند توصیه می شود و این یک گزینه بسیار مناسب برای شما محسوب می شود. دامن های کلوش اصولا برای همه افراد مناسب و یک انتخاب عالی هستند و فرقی ندارد که شما چاق یا لاغر باشید. دامن های کلوش بای توجه به طراحی که دارند شامل تمام کلوش، نیم کلوش و ربع کلوش می شوند. در دوخت دامن کلوش هیچ چین و ساسونی وجود ندارد به همین دلیل یک انتخاب مناسب برای همه اندام ها محسوب می شود. دامن های چین دار از انواع دیگر دامن ها محسوب می شوند که افراد با اندام های مختلف محدودیتی در پوشیدن آن ندارند. در پوشیدن دامن چین دار سعی کنید به بلندی قد دامن و کمر آن دقت کنید. اگر از قسمت شکم چاق هستید به پهنای کمری دقت کنید که زیاد نباشد.

در خرید دامن این نکات را مد نظر داشته باشید

سعی کنید اگر برای خرید دامن به بازار می روید این نکات را مد نظر داشته باشید.

  1. پیش از خرید دامن زنانه دقت کنید که می خواهید آن را با چه لباسی ست کنید.
  2. دامن های سفید، مشکی، کرمی و به طور کلی ها تقریبا تمامی رنگ های خنثی با همه لباسی ست می شوند.
  3. مدل دامن را با توجه به چاقی و لاغری پایین تنه و همچنین قد خود انتخاب کنید.
  4. دامن های ساده په از نظر رنگ و چه از نظر مدل همیشگی هستند. اگر دامن را برای استفاده محدود می خواهید تمر کز خود را بر روی مدل های ساده بیشتر کنید.
  5. به دوخت و نوع پارچه دامن دقت کنید. برخی پارچه ها فرد را لاغر تر و برخی چاق تر نشان می دهند، این نکته را مد نظر قرار دهید.
  6. رنگ های مونوکروم در هر لباسی از بهترین گزینه های محسوب می شوند.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?