loader image

انواع مدل مانتو برای اندام های متفاوت

مدل مانتو
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

در این مقاله از مجله مد و پوشاک به شیک با برخی از انواع مدل آشنا می شوید .

انواع مدل مانتو

مانتو یکی از پوشش هایی است که در بسیاری کشور ها از لباس های اصلی بانوان محسوب می شود. امروزه در بسیاری کشور ها انواع طراحی های مدل مانتو ها بسیار گسترده است. مدل مانتو ها شامل اسپرت، مجلسی، رسمی و اداری، کتی و … است. باید گفت که هر مدل مانتو مانند دیگر لباس ها برای اندام های خاصی مناسب است.

مدل مانتو
مدل مانتو

این موضوع در مورد رنگ و طرح پارچه نیز صدق می کند. سعی کنید اگر برای خرید مانتو به بازار می روید، مدل متناسب با اندام خود انتخاب کنید نه اینکه هر مدلی که ترند شده است. بدون شک می توان گفت مدل های مانتویی که هر ساله ترند می شوند مسلما برای همه اندام ها مناسب نیستند. شما می توانید اگر مدل مانتو های بازاری و آماده را نمی پسندید با خرید پارچه اقدام به دوخت مانتو کنید. سعی کنید رنگ و طرح های مدل مانتو را با استایل و اندام خود انتخاب کنید.

مدل مانتو
مدل مانتو

مدل مانتو متناسب با استایل شما

قبل از خرید مانتو یا هر لباسی بسنجید که چه لباسی مناسب شما است. انواع مدل مانتو در بازار موجود است که هر کدام برای یک اندام مناسب هستند. اگر از دسته افراد قد بلند هستید تقریبا پوشیدن هر مانتویی برای شما منعی ندارد. البته مانتو برای افراد قد بلند نیز دارای شاخص و معیار های خود است. اگر دوست دارید تیپ شما جوان تر به نظر بیاید بهتر است از مانتو های تک رنگ استفاده کنید. مانتو های اسپرت اصولا برای ورزش، تفریح و پیاده روی مناسب هستند.

مدل مانتو
مدل مانتو

البته این به سلیقه شما بستگی دارد که می توانید حتی هنگام مهمانی نیز مانتو اسپرت بپوشید. دیگر مدل مانتو که امروزه ممکن است بسیار بیشتر از چندین سال قبل ببینید و البته از مانتو های همیشگی است، مانتو کتی می باشد. این مدل مانتو تنوع بسیاری در دوخت و طرح از اسپرت تا رسمی و اداری و مجلسی دارد. امروزه طراحان لباس در مدل های مختلفی مانتو کتی را به بازار عرضه می کنند.

مانتو های طرح سنتی

سالیان سال است که مانتو هایی با طرح های سنتی و زیبا برگرفته از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی تولید و روانه بازار می شوند. هنر هایی که بر روی مانتو های سنتی از طریق چاپ هایی مانند چاپ سابلیمیشن منتقل می شوند. از طرفی دوخت هایی که با دست مانند عثمان دوزی یا سرمه دوزی بر روی مانتو کار می شوند، بسیار ارزشمند هستند.

مدل مانتو

طرح های سنتی برگرفته از هنر های اصیل در هر کشور است که ایران نیز در این مورد از بسیاری کشور ها پیشی گرفته است. طرح های اسلیمی یا برگرفته از طبیعت یا طرح های تذهیبی از جمله طرح های هستند که برای این لباس ها انتخاب می شوند. طرح های بته جقه یا گل و بلبل یا طبیعت نیز طرفداران خاص خود را دارند که در سرمه دوزی نیز از آن ها بهره می گیرند. البته پارچه ای که بر روی آن طرح های سنتی کار می شود باید قابلیت نگهداری طرح و کار هنری را داشته باشد.

مانتو های رسمی یا اداری

بسیاری از اداره های دولتی و یا سازمان های خصوصی هر کدام برای کارمندان خود لباس های فرم مناسبی را در نظر می گیرند. مانتو شلوار اداری نیز از این دست لباس های فرم هستند که بنا بر تشخیص خود کارمند یا هییت مدیره یا مسئول روابط عمومی پیشنهاد می شود. مدل های این مانتو و شلوار ها اصولا ساده هستند یا دوخت اداری دارند که فرد در آن احساس راحتی داشته باشد.

مدل مانتو
مدل مانتو

رنگ مانتو اداری باید در مجموعه یکسان باشد به همین دلیل اصولا برای همه افراد از یک تولیدی یا فروشگاه مانتو تهیه می شود. از جنس های مختلفی برای مانتو های اداری استفاده می کنند از جمله می توان به تیار، انواع کرپ ها و … اشاره کرد. این جنس ها ایستایی بالایی دارند و میزان چروک شدن آن ها نیز کمتر است. مانتو های اداری و رسمی در دسته بندی مانتو های کلاسیک جای می گیرند.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?