loader image

از لباس های خود به خوبی نگهداری کنید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

به اتیکت مشخصات لباس دقت کنید

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که نتوانید به خوبی از برخی لباس های خود نگهداری و مراقبت کنید. نگهداری لباس یکی از مواردی است که به طول عمر لباس کمک بسیاری می کند. یکی از مواردی که باید حتما به آن توجه کنید این است که به اتیکت شامل مشخصات لباس دقت کنید. بر روی این اتیکت نوشته شده است که لباس را با چه دمایی شستشو کنید. مورد دیگر اینکه لباس از چه جنسی تولید شده است. برای مثال بر روی یک لباس نخی نوشته شده است که چند درصد آن نخ و چند درصد پلی استر یا جنس های دیگر است. این مورد به شما کمک می کند که در اتو کردن لباس دقت لازم را داشته باشید و بتوانید با درجه مناسب لباس را اتو کنید. در پاراگراف های بعدی در مورد نگهداری لباس و افزایش طول عمر آن توضیحاتی بیشتری ارائه می کنیم.

برای نگهداری لباس به جنس آن دقت کنید

یکی از مواردی که باید در مورد نگهداری لباس به آن دقت کنید و آن را مد نظر داشته باشید جنس لباس است. لباس های ما مسلما از جنس های مختلفی تشکیل شده اند زیرا هر کدام مناسب استفاده در یک موقعیت هستند. در نظر داشته باشید که نگهداری از یک لباس مجلسی و رسمی با نگهداری از یک لباس خانگی متفاوت است. همچنین این موضوع در مورد لباس های زمستانی و تابستانی نیز صادق است. برای مثال بهتر است لباس های ابریشمی را با دست بشویید و اجازه دهید با مرور زمان خشک شوند. در مورد لباس هایی که ممکن است رنگ پس بدهند مانند برخی جنس های جین، آن ها را تنهایی بشویید. سعی کنید شلوار یا لباس های جین را با آب سرد بشویید. لباس های نخی را می توانید تقریبا با هر حالتی شستشو کنید و این قضیه در مورد لباس های نخی نیز صادق است.

نگهداری لباس کودک

لباس کودک یکی از مواردی است که شستن آن تقریبا نیاز به حساسیت بیشتری دارد و شما باید نکات بیشتری را مد نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که لباس کودک را بهتر است به صورت جداگانه بشویید.برای شستن لباس کودک می توانید با دست یا ماشین لباسشویی کودک این کار را انجام دهید. به این نکته دقت داشته باشید که لباس کودک از چه پارچه ای است که اصولا لباس کودکان از نخ و پنبه یا کتان تشکیل شده است. بهترین کار برای شستن لباس کودک در مرحله نخست لکه گیری است. سعی کنید لباس را با پودر تالک یا صابون کودک با توجه به نوع لکه، لکه گیری کنید. بعد از این مرحله باید از شوینده استفاده کنید بهتر است شوینده های بدون بو و بدون آنزیم را به کار ببرید. استفاده از شوینده های معطر و یا با آنزیم بالا می تواند به پوست کودک آسیب وارد کند.

به نکات زیر در نگهداری لباس دقت کنید

لباس را با توجه به جنس و دوخت آن نگهداری کنید. در این مورد نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

  • پارچه های نخی را می توانید بدون هیچ محدودیتی بشویید. می توان از هر مواد شوینده ای در این مورد استفاده کرد.
  • در شستشوی لباس های بافت و ژاکت از آب گرم استفاده نکنید. آب گرم باعث می شود که بافت پارچه شل و عمر آن کوتاه شود.
  • جنس های ظریف مانند جنس های حریر، ابریشم و … را با احتیاط اتو بزنید. در این لباس ها سعی کنید پارچه را از قسمت داخلی اتو کنید.
  • در شستشوی لباس های سفید رنگ می توانید از سفید کننده های لباس استفاده کنید. برای نتیجه بهتر می توانید از آب داغ استفاده کنید.
  • در لباس های چرم شستشو را با دست انجام دهید. اگر می خواهید که براق تر به نظر برسند از واکس و یا اسپری های مخصوص استفاده کنید. یک دستمال مرطوب نیز یک راه حل مناسب است.

عضویت در خبر نامه

با پر کردن و ارسال فرم زیر از خبرهای جدید مجله مد و پوشاک به شیک مطلع شوید .

اشتراک گذاری این مقاله با دوستانتان

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Chat with us

Hi there! How can I help you?